کارخانه فروش لوله پلیکا

لوله های پلیکا چیست؟

PVC برای اولین بار در دهه 1930 در آلمان برای ساخت لوله استفاده شد و در اوایل دهه 1960 به مکزیک معرفی شد. این ماده ای است که محدوده دما، فشار و قطر مورد نیاز در فرآیندهای شیمیایی و سایر کاربردهای صنعتی را برآورده می کند.این ترکیبی منحصر به فرد از انعطاف پذیری، دوام، وزن کم و مقاومت در برابر خوردگی استثنایی را ارائه می دهد. صرفه جویی قابل توجهی در نصب و نگهداری در طول عمر مفید آن در انتخاب و استفاده از این ماده مهندسی ضروری است.اتصالات بین مقاطع لوله پلیکا انواع مختلفی دارد که از جمله آن ها می توان به سیمان (اتصال با چسب) و ترکیب زنگ و حلقه (اتصال با کوپلینگ) اشاره کرد. هر دو نوع اتصال یک سطح داخلی صاف را فراهم می کنند که جریان آزاد مایعات و زباله ها را امکان پذیر می کند و آن ها را برای هدایت شبکه های فاضلاب و آب باران ایده آل می کند. اتصالات هرمتیک، آسان و سریع اجرا می شوند.

پی وی سی (پلی وینیل کلراید) ماده ای است که با سبکی و مقاومت مشخص می شود. انعطاف پذیر و قالب گیری بدون نیاز به اعمال حرارت، این محصول در برابر برخی مواد شیمیایی نیز مقاوم بوده و کار با آن بسیار آسان است.پی وی سی بیشتر در کاربردهای طولانی مدت استفاده می شود. 64% از کاربردهای آن بین 15 تا 100 سال عمر مفید دارند (لوله، پنجره، در، کرکره، مبلمان و غیره). 24% بین 2 تا 15 سال (لوازم خانگی، خودرو، اثاثه یا لوازم داخلی، شیلنگ، اسباب بازی و غیره). تنها 12 درصد در برنامه های کوتاه مدت استفاده می شود. بین 0 تا 2 سال (بطری، فیلم بسته بندی و غیره). این یکی از دلایلی است که PVC در مقادیر کم (0.7٪) در زباله های جامد شهری یافت می شود.هزینه نصب و نگهداری کم لوله پلیکا را به یکی از مصالح ساختمانی با عمر مفید طولانی تبدیل کرده است.لوله پلیکا به لطف تطبیق پذیری آن، کاربردهای بی نهایتی در پروژه ها در بخش های صنعتی، شهری، مسکونی و تجاری دارد.شرکت پایپ ایران سطح بالایی از موجودی برای ارائه راه حلی برای نیازهای شما برای لوله ها و اتصالات پلیکا ارائه می دهد.

مزایای لوله پلیکا:

1. لوله های سبک تر:

این ماده نسبت به هر ماده دیگری که برای لوله ها استفاده می شود مزیت زیادی دارد. این مقایسه از آنجا انجام می شود که به دلیل وزن کمتر، احتمال آسیب آن در زمان نصب یا جابجایی سیستم کم است.

2. مقاومت در برابر خوردگی:

لوله پلیکا در برابر خوردگی هم در زیر زمین و هم در فضای باز و داخل ساختمان آسیب ناپذیر است. بنابراین، در حالی که بسیاری از تولیدکنندگان سیستم لوله کشی راه حل هایی را برای خوردگی که بر مواد آن ها تأثیر می گذارد، جستجو می کنند، لوله پلیکا همچنان قوی است.

3. مقاومت در برابر برخی از عوامل شیمیایی:

این مشکل می تواند بیشتر در لوله های داخل بخش صنعتی رخ دهد. آن ها می توانند در برابر انواع خاصی از اسیدها، قلیاها یا محلول های آبی بدون آزمایش جدا شدن همان ماده از لوله مقاومت کنند، آب یا سیالی را که برای فرآیندهای تولید دست نخورده لازم است یا برای جلوگیری از کثیف شدن بیشتر آب آلوده کنند.

4. کم هزینه:

استفاده از لوله پلیکا باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه یک پروژه می شود، حتی بیشتر با در نظر گرفتن هزینه پایین نصب، این واقعیت که خراب نمی شود و نیاز کم آن به تعمیر و نگهداری. همه اینها بدون ذکر دوام آن، یعنی نیازی به تعویض مکرر ندارند.

5. اصطکاک کمتر در سیستم های فاضلاب:

پوشش این مواد بسیار صاف، مقاومت در جریان آب را کاهش می دهد و اطمینان می دهد که آب با فشار کافی به مقصد می رسد.

6. زمان نصب کمتر:

زمان نصب یک سیستم لوله پلیکا30 درصد سریعتر از یک سیستم بتنی با همان اندازه می شود. حمل و نقل مواد نیز توسط وزن بسیار تسهیل می شود.

7. اتصالات بدون نشتی هستند:

این اتلاف آب را که در لوله های ساخته شده از مواد مستعد خوردگی تا 40% می باشد، کاملاً از بین می برد. به همین ترتیب، با لوله های ساخته شده از این ماده، اتصالات کمتری مورد نیاز است، اتصال آن ها با دیگر جریان های آب آسان تر است.

8. عمر طولانی خدمات:

بیش از 50 سال عمر مفید لوله های پلیکا ثبت شده است و بر اساس مطالعه ای که در سال 2014 در استرالیا انجام شد، تخمین زده می شود که آن ها می توانند بیش از 100 سال عمر کنند.

 

9. مقاوم در برابر نفوذ ریشه درختان:

به دلیل انعطاف پذیری و استحکام، اتصالات،لوله پلیکا محکم در هنگام عبور از ریشه درختان در حال رشد احتمال نشتی کمتری دارد.

اکنون که ویژگی‌های اصلی را هنگام انتخاب هر یک از طیف وسیعی از لوله‌ها و اتصالات پلیکا می‌دانید، همچنین مهم است که تامین‌کننده‌ای را در نظر بگیرید که محصولاتی با تکنولوژی بالا و قابل اعتماد به شما ارائه می‌دهد که هزینه‌های شما را در محل بدون کاهش کیفیت افزایش می‌دهد.

مشخصات لوله پلیکا:

استفاده از لوله پلیکا در تاسیسات خانگی عمدتاً به دلیل داشتن انواع لوازم جانبی سیستم (زانویی، آستین های اسپلایس، بوش های کاهش دهنده، پیوند، اتصالات زهکشی به لوله های عمومی و غیره) و همچنین وزن کم و سریع و سریع آن است. قرار دادن آسان،نصب لوله های پلیکا امکان جریان آسان زباله ها را فراهم می کند و به دلیل صاف بودن سطح داخلی لوله ها و اتصالات، گرفتگی عملاً از بین می رود.لوله پلیکا عموماً خاکستری یا سفید در قطرهای 32، 40 یا 50 میلی متر عرضه می شود. با عناصر اتصال و جفت با توجه به هر یک از این قطرها.مهم است که برش لوله تا حد امکان مستقیم باشد که برای آن از جعبه میتر استفاده می شود. بقایایی که در برش و برش ایجاد می شود باید تمیز و از بین برود و برای این منظور با محصول تمیز شود. اتصالات نباید چرخانده شوند، بنابراین علامت گذاری موقعیت لوله و آرنج یا سایر عناصر راحت است.

اتصالات لوله پلیکا:

چسب باندینگ: این عیب را دارد که نیاز به نیروی کار تخصصی و تمیز کردن بیش از حد دارد.

واشر لاستیکی: اتصال هرمتیک را تضمین می کند و اجرای آن سریع و آسان است. همچنین عملکرد جذب انبساط که ممکن است در لوله به دلیل تغییر دما ایجاد شود را انجام می دهد.

پیوند سیفون و شیر بر خلاف موارد قبلی به روش رزوه کشی انجام می شود.

کاربرد و تولید لوله پلیکا:

لوله ها، اتصالات و لوله های انتقال آب و فاضلاب: لوله ها بزرگترین کاربرد PVC را نشان می دهند. لوله‌های پلیکا متنوع‌ترین درخواست‌های فنی را برآورده می‌کنند و آن را برای ساخت، از ناودان گرفته تا لوله‌های آب و فاضلاب، مناسب می‌سازند.ساخت لوله های پلیکا با فرآیند اکستروژن امکان دستیابی به لوله های بلند را فراهم می کند که علاوه بر کاهش هزینه کار، نیاز به اتصالات و در نتیجه خطر نشتی را کاهش می دهد. لوله ها همچنین مقاومت شیمیایی بالایی دارند و می توانند در نزدیکی لوله های دیگر قرار گیرند و مواد دیگر را حمل کنند.سیم و کابل: به دلیل خاصیت ضد شعله لوله پلیکا، به گزینه ای ضروری در پوشش ها و عایق بندی سیم ها و کابل های برق تبدیل شده است.

تولید کننده لوله پلیکا:

کارخانه تولید لوله پلیکا پایپ ایران ، با پشتوانه چندین سال تجربه مدیران آن در زمینه تولید لوله پلیکا با بهره گیری از جدید ترین فن آوری های روز دنیا، با کیفیت ترین لوله پلیکا را تولید و ارائه می نماید و با بهره گیری از دانش روز و مساعدت مشتریان گرامی درصدد پیشرفت و نوآوری روزافزون می باشیم.کارشناسان فروش لوله پلیکا پایپ ایران همیشه برای کمک به شما عزیزان در خدمت هستند. آن ها تجربه گسترده ای در زمینه تولید لوله پلیکا برای طیف گسترده ای از بخش ها دارند. برای راهنمایی یا اطلاعات بیشتر در خصوص تولید لوله پلیکا پایپ ایران و استعلام قیمت لوله پلیکا پایپ ایران به سایت پایپ ایران مراجعه نمایید. برای راهنمایی و پشتیبانی با تیم متخصص پایپ ایران در تماس باشید.

 

برچسب ها: لوله پلیکا , قیمت لوله پلیکا , تولید کننده لوله پلیکا ,

[ بازدید : 13 ]

[ سه شنبه 9 آذر 1400 ] 12:19 ] [ پایپ ایران ]

فروش لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن:

نام شیمیایی پلی اتیلن است که به سادگی به عنوان پلاستیک شناخته می شود. مانند کیسه پلاستیکی و فیلم پلاستیکی که در زندگی روزمره ما استفاده می شود، پلی اتیلن هستند. البته، این تنها ابتدایی ترین توضیح است، زیرا مواد پلی اتیلن دارای استحکام بالا، مقاومت در برابر دمای بالا، مقاومت در برابر خوردگی، غیر سمی، مقاومت در برابر سایش و سایر ویژگی ها هستند. از دهه 1950 از پلی اتیلن با چگالی بالا برای تولید لوله استفاده می شود. این لوله پلی اتیلن برای ترموفیوژن به دلیل سفتی که داشت برای هدایت گاز طبیعی و LPG مورد استفاده قرار گرفت.پس از چند سال استفاده از آن برای آب آشامیدنی و بسیاری از کاربردهای دیگر آغاز شد. در حال حاضر از آن برای استخراج معادن، صنعت نفت، سوخت، بدون ترانشه وغیره استفاده می شود. لوله های پلی اتیلن که برای خطوط آبرسانی، زهکشی لوله گاز و مدارهای فاضلاب استفاده می شود، جایگزینی انعطاف پذیر و بادوام برای استفاده از لوله های اهنی یا فلزی سخت است. لوله های پلی اتیلن در طول چرخه های هوای یخ زدگی و ذوب به دلیل ماهیت گسترده شان ترک نمی خورند و نمی شکنند. این لوله ها در برابر خوردگی مقاومت می کنند و با استفاده از بین نمی روند و آن ها را به گزینه ای معقول و ارزان تبدیل می کند. پلی اتیلن که به اتصالات، شیرها و لوله‌ها تبدیل می‌شود، برای اتصال محکم قطعات به یک ماده چسبنده مخصوص نیاز دارد.لوله تامین آب پلی اتیلن یک محصول جایگزین برای لوله های فولادی سنتی و لوله های قدیمی است. آن ها انعطاف پذیر، وزن کم، عمر طولانی، بی اثر، بی بو، بی مزه، ضد زنگ، غیر سمی، نامحلول، مقاوم در برابر اکثر عوامل شیمیایی و با مقاومت عالی در برابر ضربه و سایش هستند. علاوه بر این، حمل و نقل آسان و حمل و نصب آسان، حداقل عمر مفید 50 سال با حداکثر ایمنی و اطمینان. به طور عمده در دمای بیش از 40 درجه، حمل و نقل عمومی آب و حمل و نقل آب آشامیدنی استفاده می شود، عمدتا در تامین آب زیرزمینی شهری، تامین آب ساخت و ساز، آبیاری زمین های کشاورزی، مناطق مسکونی، سیستم های تامین آب مدفون در گیاهان استفاده می شود.

 کاربرد لوله پلی اتیلن:

کاربرد لوله پلی اتیلن به انواع مختلفی تقسیم می شود که می توان آن ها را به لوله های آبرسانی، لوله های گاز، لوله های استخراج متان، لوله های فاضلاب و لوله های رزوه ای متقاطع بدون حفاری تقسیم کرد. موارد زیر بر روی لوله های پلی اتیلن برای اهداف مختلف تمرکز دارد.

 لوله های استخراج پلی اتیلن باید فشار خاصی را تحمل کنند. رزین HDPE با وزن مولکولی زیاد و خواص مکانیکی خوب به طور کلی استفاده می شود. مقاومت در برابر سایش آن از بسیاری از مواد فلزی (فولاد کربنی، فولاد ضد زنگ، برنز و غیره) فراتر می رود. عمر مفید لوله های پلی اتیلن در شرایط خوردگی قوی و سایش بالا 4 تا 6 برابر بیشتر است. در صورت استفاده ایمن، می تواند تا 50 سال دوام بیاورد و مزایای مالی قابل توجهی داشته باشد. برای مکان هایی که تامین آب زیرزمینی، اگزوز، فشار، استخراج متان و غیره می باشد. با دمای معمولی بیش از 40 درجه نیست.

 مانند لوله معدن، لوله گاز پلی اتیلن نیز باید فشار خاصی را در حین استفاده تحمل کند. رزین HDPE مطابق با استانداردهای لوله گاز است. همه ما می دانیم که به دلایل ایمنی، اتصالات باید پایدار و قابل اعتماد باشند، مقاومت در برابر ضربه مواد، مقاومت در برابر پیری، مقاومت در برابر خوردگی و غیره. در مقایسه با لوله های سنتی، لوله های پلی اتیلن دارای مزایای فوق هستند و عمر طولانی تا 50 سال دارند. با دمای کاری -20-40 درجه و حداکثر فشار کاری طولانی مدت که از 0.7 مگا پاسکال تجاوز نمی کند.

 لوله پلی اتیلن برای فاضلاب که به آن لوله پلی اتیلن با چگالی بالا نیز می گویند، به انگلیسی: HDPE. به دلیل مزایای مقاومت در برابر سایش، مقاومت در برابر اسید و خوردگی، مقاومت در برابر دمای بالا و فشار بالا، به تدریج جایگزین لوله های سنتی شده است، به خصوص که سبک وزن و نصب و جابجایی آن آسان است. این اولین انتخاب برای همه مواد جدید است.

لوله پلی اتیلن اغلب به عنوان لوله ترجیحی برای مهندسی شهری، به عنوان مثال، تامین آب شهری، صنعت تصفیه فاضلاب استفاده می شود.

 از آنجایی که لوله پلی اتیلن مقاومت عایق خوبی دارد و مقاومت فشار قوی خود را دارد، می توان از آن به عنوان لوله رزوه کش الکتریکی نیز استفاده کرد. همچنین کاربردهای لوله پلی اتیلن شامل لوله های پلی اتیلن بیوگاز، لوله های گرمایش PE-RT برای آب سرد و گرم، مخابرات و کابل های پلی اتیلن و غیره می باشد. که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند و هیچ مقایسه ای با مواد دیگر ندارند، اعتقاد بر این است که در توسعه آینده، لوله پلی اتیلن نوآوری بیشتری خواهد داشت.

مزایا لوله پلی اتیلن:

مزیت لوله پلی اتیلن، کاربردهای سیستم های لوله کشی پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) متنوع است. نیروگاه، لوله فاضلاب ، آب آشامیدنی، مخابرات، صنعتی (M&I)، معدن، هسته ای. شرکت آبراه دشت مرکزی تولید کننده لوله های پلی اتیلن بسته به کاربرد،پلی اتیلن از نظر شیمیایی بی اثرترین (از نظر شیمیایی واکنش پذیر نیست) از همه مواد خام پلاستیک کالا (پلی اتیلن، پلی پروپیلن، پلی استایرن، پلی وینیل کلراید، پلی متیل متاکریلات و غیره) است و پلی اتیلن در برابر مواد شیمیایی و مقاوم در برابر خوردگی است.

انعطاف پذیری:

لوله پلی اتیلن به دلیل انعطاف پذیری خود از سایر انواع لوله متمایز می شود. هزینه های نصب و راه اندازی را کاهش می دهد. صنعت لوله پلی اتیلن عمر مفید لوله پلی اتیلن را بطور محافظه کارانه 50 تا 100 سال تخمین می زند. این به صرفه جویی در هزینه های جایگزینی برای نسل های آینده مربوط می شود.

اتصال حرارتی و بدون نشتی:

لوله پلی اتیلن را می توان با گرما ذوب کرد و اتصالی را ایجاد کرد که از خود لوله قوی تر است و نشتی ندارد. لوله پلی اتیلن دارای سطح داخلی آینه ای صاف است و به دلیل اینکه لوله پلی اتیلن دارای حداقل افت هد جریان است پلی اتیلن حدود یک هشتم چگالی فولاد است و برای نصب نیازی به استفاده از تجهیزات بالابر سنگین نیست.ترکیبی از انعطاف پذیری و اتصالات بدون نشتی، انواع روش های نصب منحصر به فرد و مقرون به صرفه را امکان پذیر می کند.طول های طولانی پلی اتیلن به هم جوش داده می شود و سپس در زیر جاده ها، نهرها، رودخانه ها و غیره توسط مته جهت دار افقی (HDD) نصب می شود، ترکیدگی لوله، لغزش، گاوآهن و کارخانه، لوله غوطه ور یا شناور،لوله پلی اتیلن به دلیل ماهیت غیر فلزی آن، ماده مورد استفاده در برابر انواع خوردگی فلزی کاملاً مقاوم است. آب تهاجمی ناشی از خاک های با سولفات بالا و آب با سختی کم به لوله های پلی اتیلن حمله نمی کند.لوله های پلی اتیلن از این رو در برابر طیف وسیعی از آب های صنعتی و مواد شیمیایی مقاوم بوده و مزیتی در عمر طولانی مدت سیستم ها و هزینه های ساخت دارند.

سطح داخلی صاف خوردگی:

لوله پلی اتیلن به دلیل سطح داخلی صاف و آینه ای خود، دارای حداقل افت هد جریان است. همچنین هیچ تجمعی از رسوبات داخل وجود ندارد که مزیت خاصی در ساخت سیستم های فاضلاب است.این به لوله پلی اتیلن مزیت مقاومت طولانی مدت قابل توجهی نسبت به لوله های بتنی و فلزی می دهد. لوله های پلی اتیلن از طریق آزمایش و استفاده واقعی نشان داده اند که نیازهای عمر مفید را برای کاربردهای فشار و زهکشی برآورده می کنند و حتی از آنها فراتر می روند. عمر مفید 70+ سال در جایی که پلی اتیلن مشخص شده است پیش بینی شده است. سال‌هاست که مهندسان در سراسر جهان لوله پلی اتیلن را مشخص کرده‌اند

نصب لوله پلی اتیلن:

مرحله 1:

انتهای لوله و داخل شیرها یا اتصالات را تمیز کنید تا کثیفی، گرد و غبار یا زباله ها را پاک کنید.

مرحله2:

انتهای بیرونی لوله و داخل شیرها یا اتصالات را با کاغذ سنباده ریز یا پشم فولادی ریز سنباده بزنید تا لایه داخلی و خارجی آن صاف شود که سطح مناسب برای اتصال را تضمین می کند.

مرحله 3:

باقی مانده پلی اتیلن را در انتهای برش لوله پاک کنید.

مرحله 4:

لوله را فشار دهید یا از یک تفنگ درزبندی چسب پلی اتیلن استفاده کنید و یک مهره در اطراف انتهای لوله قرار دهید. فقط از چسب هایی که مخصوص واشرهای پلی اتیلن طراحی شده اند استفاده کنید.

مرحله 5:

انتهای لوله را در عرض یک یا دو دقیقه داخل کوپلر یا فیتینگ قرار دهید. قبل از استفاده، اجازه دهید مفصل به مدت پنج دقیقه خشک شود.

قیمت لوله پلی اتیلن:

قیمت لوله پلی اتیلن با عوامل مختلف و مهم تعین و مشخص می شود.این عوامل شامل موارد زیر می باشد:

نوع لوله پلی اتیلن:لوله پلی اتیلن به صورت تک جداره و دو جداره می باشد،و این امر می تواند در تعیین قیمت لوله پلی اتیلن رابطه مستقیم و موثر داشته باشد.

نوع گرید ان:لوله پلی اتیلن از گرید های مختلفی همچون pe80،pe100،و...تولید می شود و بی شک می تواند یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت لوله پلی اتیلن باشد.

نوع مواد اولیه و افزودنی ها:مواد اولیه درجه یک یا بازیافتی که سبب افزایش و کاهش طول عمر لوله پلی اتیلن می شود،ودر نتیجه در قیمت لوله پلی اتیلن نیز حائز اهمیت می باشد.

نوع نصب و کاربرد ان:نصب لوله پلی اتیلن به صورت دفنی و غیر دفنی و کاربرد ان نیز از عوامل مهم در تعیین قیمت لوله پلی اتیلن می باشد.

ابعاد و ظرفیت و قطر:یکی از مهم ترین عوامل که در قیمت لوله پلی اتیلن بسیار موثر می باشد ابعاد و اندازه لوله پلی اتیلن می باشد.طبیعی است که هر چه ابعاد و قطر لوله پلی اتیلن قیمت لوله پلی اتیلن نیز بیشتر است.

اتصالات لوله پلی اتیلن:لوله پلی اتیلن از اتصالات متنوعی برخوردار است و با توجه به نیاز شما و انتخاب اتصالات مناسب ان،قیمت لوله پلی اتیلن تغییر می یابد.

از عوامل دیگر نیز نوسانات بازار وشرایط اقتصادی و..نیز در قیمت لوله پلی اتیلن تاثیر گذار می باشد.

تولید کننده لوله پلی اتیلن:

کارخانه تولید لوله پلی اتیلن پایپ ایران، با پشتوانه چندین سال تجربه مدیران آن در زمینه تولید انواع لوله پلی اتیلن با بهره گیری از جدید ترین فن آوری های روز دنیا، با کیفیت ترین لوله پلی اتیلن را تولید و ارائه می نماید و با بهره گیری از دانش روز و مساعدت مشتریان گرامی درصدد پیشرفت و نوآوری روزافزون می باشیم.کارشناسان فروش لوله پلی اتیلن پایپ ایران همیشه برای کمک به شما عزیزان در خدمت هستند. آن ها تجربه گسترده ای در زمینه تولید لوله پلی اتیلن برای طیف گسترده ای از بخش ها دارند. برای راهنمایی یا اطلاعات بیشتر در خصوص تولید لوله پلی اتیلن و استعلام قیمت لوله پلی اتیلن به سایت پایپ ایران مراجعه نمایید. برای راهنمایی و پشتیبانی با تیم متخصص پایپ ایران در تماس باشید.

 

 

برچسب ها: قیمت لوله پلی اتیلن , لوله پلی اتیلن ,

[ بازدید : 14 ]

[ يکشنبه 30 آبان 1400 ] 9:44 ] [ پایپ ایران ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]